Reuse

REUSE BY POLFLOR

REUSE / używaj ponownie

Miarą długowieczności architektury jest jej zdolność do mądrej rearanżacji. Powierzchnie biurowe stosunkowo często (średnio co 5 lat) podlegają rearanżacji zgodnie z trendami, oczekiwaniami pracowników, potrzebami firmy. Równie często zmianie ulega pokrycie podłogowe jako istotna część elementu aranżacji biura. Rzadko jednak materiały podłogowe są ponownie wykorzystywane, co stanowi spory błąd zarówno ze względów ekonomicznych, ekologicznych jak i praktycznych.

Możliwość ponownego wykorzystania płytek i paneli dywanowych.

Polflor promuje alternatywne sposoby montażu pokryć podłogowych w płytkach i panelach, dzięki którym zastosowane produkty po wyczyszczeniu i odświeżeniu można zastosować ponownie lub odsprzedać w odpowiednio niższej cenie.

Deklaracja demontażu i odbioru wykorzystanych płytek dywanowych

Dla firm, które zdecydowały się na zakup w firmie Polflor dobrej jakości płytek dywanowych i montaż na gąbce FoxiFix przygotowaliśmy możliwość demontażu podłogi wraz z odbiorem płytek do ponownego wykorzystania. Opłata serwisowa za demontaż i odbiór płytek wynosi 2 zł/m2, a przy ilości powyżej 1000 m2 1 zł. Kupujący musi zadeklarować udział w programie Reuse by Polflor.